مهاجرت به اوکراین و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اوکراین

سرمایه گذاری در اوکراین

سرمایه گذاری در اوکراین – اخذ اقامت دائم اوکراین از طریق خرید ملک و ثبت شرکت

اوکراین از جمله کشورهای اروپایی است که به دلیل سطح بالای سواد و تحصیلات مردم آن ، داشتن مراکز معتبر آموزشی و فرصت های شغلی بالا ، موقعیت بسیار مناسبی را جهت تبدیل شدن به یک اقتصاد  موفق در دنیا دارد. منابع طبیعی و انرژی سرشار، آب و هوای معتدل و خاک های حاصل خیز باعث شده است که اوکراین یک مکان مناسب جهت سرمایه گذاری در زمینه کشاورزی و تولید محصولات ارگانیک باشد. همچنین دولت این کشور طرفدار سرمایه گذاری در جهت اصلاح فضای سرمایه گذاری در اوکراین است. در ادامه به روش های مختلف سرمایه گذاری در این کشور مانند ثبت شرکت و خرید ملک می پردازیم.

سرمایه گذاری در زمینه نرم افزار و فناوری اطلاعات در این کشور همواره با سود قابل توجهی مواجه بوده است. زیرا استفاده از اینترنت و نرم افزارها بین مردم این کشور بسیار متداول است. و همچنین کارمندان این شرکت ها از سطح سواد و صلاحیت بالایی برخوردار هستند که این امر نیز در سود آوری بالای این شرکت ها موثر است.

مزایای سرمایه گذاری در کشور اوکراین :

امروزه کشور اوکراین از لحاظ اقتصادی در حال رشد می باشد. وجود منابع معدنی، دارا بودن یک بازار بزرگ داخلی با ۴۷ میلیون مصرف کننده ، داشتن پتانسیل بالای کشاورزی و موقعیت جغرافیایی اوکراین در تقاطع اروپا ، آسیا و روسیه باعث اهمیت این کشور در اروپا و تمایل سرمایه گذاران خارجی و کار آفرینان برای سرمایه گذاری در این کشور شده است. همچنین رونق صنعت کشاورزی در این کشور، از مهمترین دلایل برای جذب سرمایه گذاری در کشور اوکراین توسط افراد خارجی می باشد.به دلیل مزایای سرمایه گذاری در اوکراین ، این کشور یکی از گزینه های مناسب برای اشخاص خارجی است که قصد سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی را دارند.

شرایط و قوانین سرمایه گذاری در اوکراین :

اولین گام برای داشتن یک سرمایه گذاری مطمئن ، دریافت شهروند اوکراینی است که این امتیاز را می توان همزمان با شروع سرمایه گذاری با ثبت شرکت به راحتی دریافت کرد. پس از اخذ اقامت بایستی اقدام به اخذ کد اقتصادی کرد که حدودا ۱۵ روز زمان می برد. سپس باید هدف خود را جهت سرمایه گذاری مشخص کنید و با بررسی شرایط کشور اوکراین، بهترین برنامه جهت سرمایه گذاری را طبق شرایط خود انتخاب کند. در ارتباط با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت ، تنها لازم است مدیر عامل، تابعیت و اقامت اوکراین را داشته باشد و نیازی به اخذ اقامت توسط باقی سهامداران نیست. پس شما به راحتی می توانید یک سرمایه گذاری مطمئن را بدون حضور و زندگی در آن جا داشته باشید.

هزینه سرمایه گذاری در اوکراین متغیر است و نمی توان به طور دقیق آن را شرح دهیم اما هزینه سرمایه گذاری بسته به نوع و انتخاب برنامه سرمایه گذار دارد. نوع شرکت، تعداد پرسنل و نیروها در هزینه سرمایه گذاری موثر است که معمولا از ۸۰۰۰ یورو شروع می شود.

 

اخذ اقامت اوکراین از طریق سرمایه گذاری :

یکی از راه های مهاجرت به اوکراین و گرفتن کارت اقامت دائم این کشور سرمایه گذاری در اوکراین می باشد. شما همچنین می توانید راه های دیگر مهاجرت و گرفتن کارت اقامت مانند مهاجرت کاری و تحصیلی به اوکراین را نیز امتحان کنید.

افرادی که می توانند جهت سرمایه گذاری و اخذ اقامت، اقدام کنند باید یکی از شرایط زیر را داشته باشند :

 • افرادی که دارای مجوز انجام کار در اوکراین را داشته باشند.
 • دانشمندان و محققین که مهاجرت آن ها به نفع کشور اوکراین باشد.
 • کارفرمایان و افراد متخصص
 • سهامداران و بنیانگذاران خارجی یک شرکت حقوقی ثبت شده در کشور اوکراین
 • افراد خارجی که بیش از مبلغ ۱۰۰۰۰۰ دلار در اوکراین سرمایه گذاری کرده باشند.
 • فردی که با یک شخص اوکراینی یا شخصی که تابعیت اوکراین را دارد ازدواج کند.
 • افراد خارجی که به مدت سه سال به طور مداوم در کشور اوکراین زندگی کرده باشند.

 

مراحل دریافت اقامت دائم اوکراین از طریق سرمایه گذاری (ثبت شرکت) به شرح زیر می باشد :

 • ارائه گواهی مبنی بر عدم سوء پیشینه و سابقه کیفری
 • انجم معاینات پزشکی مبنی بر صحت و سلامتی شما از هرگونه بیماری عفونی و اعتیاد به مواد مخدر و یا الکل
 • باز کردن یک حساب خصوصی در یکی از بانک های اوکراین
 •  مبلغ واریز ۱۰۰۰۰۰ دلار آمریکا از حساب خصوصی خود به حساب سرمایه گذاری خود
 • گرفتن گواهی تایید از بانک اوکراین مبنی بر تایید در جریان بودن سرمایه گذاری خارجی شما
 • ارسال درخواست اخذ اقامت دائم به همراه مدارک مورد نیاز به اداره مهاجرت اوکراین ( مدارک : گواهی عدم سوء پیشینه ، گواهی پزشکی ،گواهی بانک مبنی بر تایید سرمایه گذاری خارجی شما ، ارائه پاسپورت و اسناد رسمی با زبان اوکراینی ، سند گواهی محل اقامت در اوکراین  )

پس جهت سرمایه گذاری شما باید حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا سرمایه و از طریق ثبت شرکت ، سرمایه گذاری را انجام دهید. شما می توانید انواع مختلف ثبت شرکت بسته به تعداد شرکا ، دامنه کسب و کار ، نوع مدیریت و… را انتخاب کنید.

از آنجایی که طبق قوانین این کشور ، دریافت اقامت دائم به روش سرمایه گذاری تقریبا یک سال به طول می انجامد توصیه می کنیم شما مجوز اقامت موقت بیش از ۹۰ روزه را به عنوان مجوز کار به عنوان مدیر شرکت بگیرید و سپس اقدام به اخذ اقامت دائم کنید.

شرایط لازم یک مدیر عامل جهت اداره شرکت ثبت شده در اوکراین :

از شرایط لازم مدیر عامل شرکت ثبت شده در اوکراین این است که فرد اهل اوکراین باشد و یا تابعیت و اقامت دائمی این کشور را داشته باشد. مدیر عامل بر خلاف سهامداران و شریکان شرکت حتما باید در اوکراین حضور داشته باشد و به امور و فعالیت های شرکت رسیدگی کند و کنترل امور را داشته باشد. مدیر عامل شرکت حتما باید دارای مدرک تحصیلی حداقل دیپلم و دارای مجوز کار در اوکراین باشد و در صورت نداشتن مجوز کار، برای اخذ آن اقدام کند. همچنین توانایی لازم برای مدیریت و اداره شرکت و کار در این شغل را داشته باشد.

مزایای ثبت شرکت در اوکراین :

از مزایای ثبت شرکت در اوکراین این است که برای ثبت شرکت ، شما نیاز به یک شریک اوکراینی نخواهید داشت و خود می توانید مالک صد در صد شرکت باشید. همچنین قوانین برای ثبت شرکت ، میان افراد خارجی و اوکراینی ها برابر است و هیچ تفاوت قانونی در این مورد وجود ندارد. همچنین نیازی به حضور فیزیکی سهامداران جهت ثبت شرکت نیست.

اخذ اقامت دائم از طریق خرید ملک :

یکی از راه های دیگر سرمایه گذاری در این کشور علاوه بر ثبت شرکت، سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات می باشد. به دلیل مناسب بودن قیمت ملک در اوکراین ، افراد زیادی از سراسر اروپا و آسیا اقدام به خرید ملک در این کشور و سرمایه گذاری از این طریق کرده اند. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک ، باید با ثبت یک شرکت در کشور اوکراین انجام شود.

همچنین خرید ملک در اوکراین یکی از راه های اخذ اقامت دائم اوکراین می باشد. البته باید به این نکته توجه کرد که فرد تنها از طریق خرید ملک به ارزش ۱۰۰ هزار دلار جهت رفع نیازهای شخصی خود و یا اجاره دادن آن نمی تواند تقاضای اخذ اقامت کند. زیرا این کار سبب رشد اقتصادی در کشور اوکراین نخواهد شد. بلکه خرید ملک باید در جهت سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی در کشور باشد تا بتوان از این طریق اقامت اوکراین را گرفت.

پس بهترین راه برای اخذ اقامت دائم از طریق خرید ملک این است که ابتدا شخص ، یک شرکت را به ثبت برساند که این کار هم منجر به سود آوری فرد و هم به اقتصاد اوکراین کمک خواهد کرد. پس شخصی اگر می خواهد از طریق سرمایه گذاری به صورت خرید ملک اقامت این کشور را بگیرد لازم است ابتدا ملک را توسط شرکت ثبت شده خود خریداری کند. مالک رسمی این ملک شرکتی خواهد بود که ملک را خریداری کرده است. البته با گذشت زمان امکان تغییر نام به خود فرد وجود دارد.

به این نکته باید توجه کرد که امکان خرید ملک در حدود ۵۰ هزار دلار نیز در شهرهای اوکراین مانند کیف وجود دارد اما اخذ اقامت دائم اوکراین از طریق خرید ملک ، تنها با خرید ملک به ارزش ۱۰۰هزار دلار و ثبت شرکت امکان پذیر است.

در این مقاله سعی کردیم نکات اولیه و ابتدایی را در خصوص سرمایه گذاری و اخذ اقامت دائم از طریق ثبت شرکت و خرید ملک را برای شما بازگو کنیم.

برای دریافت مشاوره در جهت سرمایه گذاری و خرید و فروش ملک در اوکراین می توانید با مشاورین ما در دفتر مهاجرتی ایران تو اوکراین تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *