مزایا و شرایط تحصیل در اوکراین - مهاجرت به اوکراین برای تحصیل

مزایای تحصیل در اوکراین

مزایای تحصیل در اوکراین :

هزینه خیلی پایین تحصیل در اوکراین و مورد تایید بودن مدرک آن توسط  آمریکا ، کانادا و اتحادیه اروپا از مزایای تحصیل در اوکراین می باشد که باعث جذب عظیم دانشجو از کشور های مختلف حتی امریکا و اروپا به اوکراین شده است. پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل، بالا بودن کیفیت آموزشی دانشگاه ها، امنیت بالای این کشور باعث محبوبیت اوکراین در بین کشور های متقاضی تحصیل در اوکراین شده است.

اوکراین آخرین کشور اروپای شرقی می باشد که نامزد عضویت در اتحادیه اروپا است و در آینده نه چندان دور عضو کشور های منطقه شینگن اتحادیه اروپا میشود.

قبل از ورود به دانشگاه دانشجو ابتدا باید دوره پیش دانشگاهی یا پاتفک را که شامل دروس پیش نیاز رشته تحصیلی دانشجو می باشد را بگذراند. بعد از اتمام این دوره دانشجو بدون امتحان ورودی وارد دانشگاه در دروه های کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکترا میشود.

 

شرایط تحصیل در اوکراین :

دانشجویانی که قصد تحصیل در اوکراین را دارند باید این شرایط را داشته باشند :

حداقل مدرک دیپلم : توجه داشته باشید نوع دیپلم تاثیری در پذیرش ندارد مثلا شما با دیپلم کاردانش می توانید در رشته های پزشکی، مهندسی و تمامی رشته های دیگر شرکت کنید و هیچ کدام از دانشگاه های اوکراین شرط معدل ندارند.

داشتن پاسپورت با حداقل یک سال اعتبار : حداقل سن برای پذیرش ۱۷ سال به شرط داشتن دیپلم و حداکثر سن برای پذیرش ۳۷ سال می باشد. توجه داشته باشید افراد بالای ۳۱ سال برای پدیرش حتما به مدرک فوق دیپلم یا لیسانس نیاز دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *