مهاجرت اوکراین

لغو ویزای شینگن برای شهروندان اوکراین

لغو ویزای شینگن برای شهروندان اوکراین

روادید شهروندان اوکراینی برای ورود به حوزه شینگن لغو شد.

بین الملل (١۶:٢۶) ٩۶/٠١/١٧

پارلمان اروپا تصمیم گرفت که روادید (ویزا) شهروندان اوکراینی را برای سفرهای کوتاه مدت به کشورهای عضو پیمان شینگن ، لغو کند.

به نقل از ریانووستی، اعضای پارلمان اروپا در نشست امروز در «استراسبورگ»، ویزای شهروندان اوکراینی را برای سفر کوتاه مدت به حوزه شینگن لغو کردند.

به گفته «ماری گابریل» سخنگوی ویژه پارلمان اروپا، اوکراین تمامی درخواست های اتحادیه اروپا و حتی بیش از آن را انجام داده است.

وی در ادامه افزود: ما بنا بر این اصل که هر کشوری که ضوابط و مقررات اتحادیه اروپا را رعایت کند، حق لغو روادید را به آن می دهیم و این بار این حق را برای اوکراین اجرا کردیم.

پیش از این، رسانه های اوکراینی اعلام کرده بودند که تصمیم گیری در خصوص لغو ویزای شینگن قرار است ۱۱ می انجام شود.

قابل توجه متقاضیان مهاجرت به اوکراین

قابل توجه متقاضیان محترم دریافت اقامت دائم اوکراین، با توجه به تحولات اخیر که باعث  لغو ویزای شینگن برای شهروندان اوکراینی گردید، قدم بعدی در آینده نزدیک عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا میباشد که در آن صورت اوکراین جزوی از کشورهای شینگن میشود. بعد از آن ،دولت اوکراین مجبور به وضع قوانین سخت و متفاوتی برای مهاجرت به این کشور خواهد شد.  به دلیل اینکه در آنصورت تمام افراد خارجی که تابعیت و پاسپورت اوکراینی را دارند، میتوانند آزادانه بدون نیاز به دریافت ویزای شینگن به اروپا سفر کنند و به خاطر مسائل موجود در منطقه، این برای امنیت اروپا خطرناک است.

توصیه ما به آن دسته از دوستانی که هنوز اقدام نکرده اند این است که تا فرصت هست، حداقل تشکیل پرونده بدهند ، که بعدا شامل تغییر قوانین سختگیرانه نشوند.

مشاوران ما در دفتر مهاجرتی ایران تو اوکراین به صورت رایگان آماده ارائه راهنمایی های لازم به شما میباشند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *